.

.

wtorek, 24 stycznia 2012

I znów o króliczych smutkach, czyli ropień szczęki znów w akcji

Niestety poprzednia seria zastrzyków (tu) pomogła raptem na trzy miesiące. Ropa kilka dni temu znów pojawiła się w oku. Apetyt też mocno spadł. Od przedwczoraj zaczęliśmy kolejną serię zastrzyków z antybiotykiem, tym razem dłuższą. Mam nadzieję, że nędzny ropień zostanie przytemperowany na o wiele dłużej. Nędzny ropień widoczny jest na zdjęciu RTG poniżej. Ponoć jest to zaciemnienie widoczne nad i pomiędzy 2 i 3 zębem (a powinny być między nimi białe pasemka). Porównując fotkę zdrowej strony wydaje mi się, że i ja widzę tego ropnia wśród szarych plam zdjęcia, ale pewna nie jestem.


A zdrowa strona wygląda tak:


Gościnnie na zdjęciu występuje też moja dłoń.
U psów, kotów czy ludzi taki ropień leczy się antybiotykiem, który te bakterie skutecznie wybija. Niestety oprócz bakterii ten antybiotyk zabija też króliki. U uszaków można stosować inny, który niestety całkiem kości z ropnia nie oczyści. W operacje dentystyczne na razie się nie bawimy. Trzeba by zwierzowi usunąć dwa lub trzy zęby z góry i ich odpowiedniki z dołu i wcale nie ma gwarancji, że to pomoże na dłużej. Dlatego na razie popróbuję jeszcze z zastrzykami. Zobaczymy co będzie.

A na koniec fotka Ziomka z normalnej perspektywy, nie ma kości, za to jest zwierz z futerkiem na wierzchu : ) Puchaty potwór w wieku bardzo młodym i w poprzednim mieszkaniu.


Trzymajcie kciuki za zwierza i za skuteczność zastrzyków. A jak czasem będziecie łykać jakiś alkohol ze znajomymi i będziecie przypadkiem pamiętać, to poświęćcie proszę z jeden toast za zdrówko królika. Kto wie, a nóż pomoże?

2 komentarze:

 1. Hej możesz mi napisać jakich zastrzyków z antybiotykiem stosowałeś/aś??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj
   W zastrzykach Enrocin i Enrobioflox (ale oba zawierają chyba tą samą substancję czynną, tylko nazwą handlową się różnią). Do tego w postaci kropelek do oczu i nosa Difadol i Floksal (któreś z nich też jest antybiotykiem, ale nie pamiętam które).
   Jeśli chciałbyś/aś dowiedzieć się czegoś bardziej szczegółowo to rooobal@o2.pl
   pozdrawiam serdecznie
   Justyna

   Usuń